Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

Με πολλές απουσίες και με 10 παίκτες στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΣ υπέκυψε στην Λάρισα με 2-0.

Νίκη σημείωσε η Λάρισα επί του ΠΑΣ Γιάννινα με 2-0 και πήρε βαθμολογική «ανάσα» με την επικράτηση επί του ΠΑΣ.

Η Λάρισα έκανε πολύ καλή εμφάνιση, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και θα μπορούσε να έχει πετύχει περισσότερα γκολ.

Η Λάρισα μπήκε δυνατά στο ματς στα πρώτα 45 λεπτά του παιχνιδιού, πίεσε τον ΠΑΣ κι έχοντας καλή κυκλοφορία της μπάλας, κατάφερε ν’ απειλήσει την εστία του Βελλίδη.

Από την άλλη πλευρά ο ΠΑΣ Γιάννινα που είχε να αντιμετωπίσει πολλές απουσίες περιορίστηκε στα αμυντικά τους καθήκοντα κι έψαξε σε κάποιες περιπτώσεις την κόντρα επίθεση για να απειλήσει την εστία της Λάρισας , μένοντας για έκτο συνεχόμενο ματς χωρίς νίκη και παραμένεις στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας με εφτά βαθμούς.

Γκολ: 50’ Γκόλιας, 76’ Ντέλετιτς

Αποβολές: 48’ Τσικάρσκι

Λάρισα: Κρίστινσον, Χούμπτσεφ, Ζίζιτς, Γκόλια (70’ Γρομητσάρης), Καρανίκα, Μιλοσάβλιεβιτς, Φατιόν, Κοεφ, Νούνιτς, Ντέλετιτς και Μπαργκάν (66’ Πίτι).

ΠΑΣ Γιάννινα: Βελλίδης, Αποστολόπουλος, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Τσικάρσκι, Παμλίδης (83’ Κούζικ), Σιόντης, Λίλα, Ντόλοβατς, Γιάκος (75’ Κακούμπα), Λουκίνας (61’ Ξύδας).