Κυριακή 31 Ιουλίου 2016

Ο ΠΑΣ έχασε από την Κέρκυρα στους «Ζωσιμάδες»

Η Κέρκυρα νίκησε με 1-0 τον ΠΑΣ στους «Ζωσιμάδες» σε φιλικό δυνατή πρόβα του «Αγιαξ της Ηπείρου» για τη ρεβάνς της ερχόμενης Πέμπτης με την Αλκμααρ για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa League, που δεν ήταν απολύτως επιτυχημένη για το συγκρότημα του Γιάννη Πετράκη, ο οποίος παρέταξε ως επί το πλείστον αναπληρωματική ομάδα κόντρα στους Φαίακες, οι οποίοι έκαναν το ίδιο στην απέναντι πλευρά.Το ματς δε διεκδικεί «δάφνες» ποιότητας, με τις ...
φάσεις να μοιράζονται στο πρώτο ημίχρονο. Στο 35΄, δοκάρι για την Κέρκυρα σε σουτ του Νίκιτς.Στο 38’, οι παίκτες του Μιχάλη Γρηγορίου άνοιξαν το σκορ. Κόρνερ του Επστάιν από δεξιά, ο Ντουαλά βρέθηκε αφύλακτος στην καρδιά της άμυνας του ΠΑΣ και με κεφαλιά έκανε το 0-1.Στην επανάληψη, οι πολλές αλλαγές εκατέρωθεν δε βοήθησαν να παιχτεί ποδόσφαιρο και ήταν λιγοστές οι φάσεις μπροστά στις δύο εστίες.
ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Περιστερίδης, Σκόνδρας, Μαυροπάνος, Γαρουφαλιάς, Μασούρας, Δώνης, Ζιώγας, Ψαρράς, Κούτρης, Κόντε, Μαμουλού
Κέρκυρα (Μιχάλης Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Ντιμιτρόφσκι, Γεωργίου, Κρητικός, Ντουαλά, Επστάιν, Γκόμεζ, Ντιόγκο, Γρομητσάρης, Γεωργακόπουλος, Νίκιτς