Τετάρτη 5 Φεβρουαρίου 2014

Skoda Ξάνθη-ΠΑΣ Γιάννινα 0-3

Εντυπωσιακά πέρασε από τα Πηγάδια ο ΠΑΣ Γιάννινα ο οποίος με τον Γιάννη Πετράκη στον πάγκο του για δεύτερο ματς επικράτησε της Skoda Ξάνθης με 3-0 στο πλαίσιο της 23ης εμβόλιμης αγωνιστικής της Super League.Αυτή είναι η πρώτη εκτός έδρας νίκη φέτος για τους Γιαννιώτες που έκαναν βήμα παραμονής φτάνοντας στους 29 βαθμούς. Από την άλλη η κακή στο ματς Skoda Ξάνθη παρέμεινε στους 26.Τζημόπουλος, Κοροβέσης και Ίλιτς τα γκολ των φιλοξενούμενων που είχαν και δύο δοκάρια με τους Κοροβέση και Γιάκο. Η Skoda Ξάνθη είχε ένα δοκάρι με τον Μάνταλο.Ο ΠΑΣ Γιάννινα μπήκε πολύ δυνατά στην αναμέτρηση και στο πρώτο δεκάλεπτο είχε ένα δοκάρι και ένα γκολ. Στις αντεπιθέσεις η ομάδα του Πετράκη ήταν πολύ καλή, μην αφήνοντας την Skoda Ξάνθη να αντιδράσει.Στο δεύτερο ημίχρονο πάλι ο ΠΑΣ "χτύπησε" στις αντεπιθέσεις, την ώρα που η Skoda Ξάνθη πίεζε και έφυγε από τα Πηγάδια με το "τρίποντο" απόλυτα δίκαια.